1697976_300

Tuna Bekleviç’i Ekonomistler nedeniyle tanıdım, internetin sihirini kullanarak hepimizi bir çatının altında topladı, herkes internet üstünden vatanı kurtarmaya soyundu. O dönemde üç mevcut partinin sorunları çözmekten çok uzak olduğunu Türkiyenin ihtiyaçlarının ise önce sorunu doğru teşhis etmiş sonra bu sorunların çözümünde görev almış elinde projeleri ve ekibi olan kadrolarla çözülebileceği o platformlarda tartışıldı..
Ülkenin en önemli sorununun demokrasi, yargının ehil ve bağımsız olmadığı, siyasi partiler yasasının lidere verdiği yetkiler ve atanmış vekillerle meselelerden uzaklaşılacağı tartışıldı..

Bunlar onu tanıma sebebim oldu, ama beni etkileyen en önemli olayı şuydu…

Miami’de bir toplantı düzenlemişti o toplantıya amerikadan başka bir şehirden geliyordu ve neredeyse tüm gece ucmuştu onu Miami havaalanından aldım ve toplantı yerine birlikte geçtik tüm gün birlikteydik ve ülkeye katkı vermek için elinden geleni yapıyordu, ilk hedefinde vatana hizmet vardı ve bu beni etkilemişti o genç dedim ta uzaklardan gelmiş ve amerikada vatana hizmet için uykusuz bir şekilde ne yapabilirim diye beyin fırtınası estiriyordu tabiki oradaki insanlarin çoğunu etkiledi..

Hizmetin yeri ve zamanı yoktur derdim insan yeterki vatanına hizmet etmek istesin bu konuda Tuna kardeşimin davranışlarını çok yerinde buldum sonra zaman içinde ona amerikan casusu diyenlerde çıktı, ülkesini satıyor diyenlerede internet ortamında şahit oldum..

Siyasi parti kurdu, Genel Başkanlığa kadar yükseldi, ticaretin içine girdi, önemli firmaların yurt dışına açılmasına katkı verdi, gençlerle birlikte oldu, AB projelerinde ve Egemen Bağış’ın yanında tecrübelerini geliştirdi, Edirne Milletvekili adayı oldu partisinin oradaki oylarını arttırdı..

Sokağıda, kaybetmeyide öğrendi ama yaşı o kadar müsaitki öğrenecek ve işin mutfağından geliyor, ilerdeki dönemlerde daha çok gencin siyasi partilerde taşın altına eline sokması gerektiğine örnek olacaktır..

Gençler hata yapabilir, yanlışta yapabilir ama siyasete katılım zaten Bermuda şeytan üçgeninde yer almaktır, bu görevden kaçmamak ve çile çekmek gerekir ben onda bu çileye hazır bir yapı gördüm..

Havaalanına dönerken uyuyordu bir gün bu ülkede çok ama çok önemli yerlere gelecek demiştim dostlarıma inşallah beni mahcup etmez ve biraz daha sakin düşünüp nerede hata yapıyorum ne yapmalıyım derse eminim çok ama çok daha başarılı olur..

Sevgi ve selam ile