IMG_6657

 

15 Temmuz sonrasında bu sayfada bir araya gelen dostlarımız ile bugün “Mardin ve Kızıltepe” ziyaretleri gerçekleştirdik. 20 kişilik heyetimizde farklı bölgelerden farklı fikirlerden dostlarımız ile samimi bir program icra etme imkanı bulduk.

 

 

Mardin Valimiz Sn. Mustafa Yaman’ı ziyaret ederek başladığımız programda son günlerde artan acımasız terör eylemlerine karşı “sivil sorumluluk” almak istediğimizi beyan ettik. Yaşanan bu acıya asla “seyirci” kalmayacağımızı ifade ettik. Bölge halkını yalnız bırakmayacağımızı, bölgeyi teröre teslim etmeyeceğimizi ısrarla bölgeye olan ziyaretlerimize devam edeceğimizi belirttik.

 

 

Valilik toplantımız akabinde gerçekleştirdiğimiz esnaf ziyaretimiz esnasında Mardin esnafımıza kulak verdik. Son olayların bölge ekonomisine verdiğini zararın boyutlarını gördük ve esnafımızın dertlerini dinledik. Emniyet Müdürümüz Sn. Lütfullah Uğur Pekcan ile buluşarak son saldırılardaki şehitlerimiz için başsağlığı mesajlarımızı ilettik. Son olarak şehrin önemli iş insanlarından birisi olan Sn. Vedat Timurağaoğlu’nun heyetimize Kızıltepe’de verdiği yemek programında şehrin kanaat önderleri ile bir araya geldik.

 

 

Öncelikle bugün gerçekleştirdiğimiz programa iştirak eden tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Değerli Dostlar, bazılarınızı önceden tanıyordum. Bazılarınız ile yeni tanıştım. Hepinizin harika bir kalbi var. Vicdanı var. Ülke sevdanız var. Sorumluluk duygunuz var. Sizinle bugün birlikte geçirdiğimiz her an benim için çok anlamlıydı. İnşallah bu yolda sizinle çok yollar katederiz. En sıkıntılı anlarda bile umut dolu gülen yüzlerinizin tüm vatansever gençlere ilham vermesini dilerim.

 

 

İş dünyasından sanat dünyasına, akademisyenlerden gençlere kadar farklı gruplarla “bölgemize”, “insanımıza” ve “ülkemize” sahip çıkmalıyız. Orada terörün pençesinde yaşayan Türk ve Kürt kardeşlerimize destek olmalıyız. “Gönül köprüleri” inşa etmeliyiz. ‘Yalnız değilsiniz hepimiz birlikte Türkiye’yiz’ diyebilmeliyiz. “Cesur” olmalıyız. Uzaktan bakıp sürekli ağlaşmak yerine “samimi” olmalıyız. Hesapsızca. Çıkar beklemeden. Samimi olarak Güçlü Türkiye ortak paydasında buluşabilmeliyiz.